تلفن: (+9821) 93 07 98 33 info@hadiprint.com ایمیل:

آناتومی یک پوستر[:]

آناتومی یک پوستر[:]
poster printingچاپ پوستر

چاپ پوستر یک راه عالی برای ترویج برند شما یا پیام‌ها و رویدادهایتان در میان خیل عظیم مخاطبان است. چاپ پوستر فرصتی برای تقویت خلاقیت شماست. با چاپ پوستر شما می‌توانید مرز بین هنر و تبلیغات را کم‌رنگ کنید و آمیخته‌ای از هنر و تبلیغات را خلق کنید. در این مطلب هادی‌چاپ قصد دارد المان‌های ضروری در طراحی یک پوستر موثر را معرفی‌کند.

المان‌های ضروری در طراحی پوستر

یک تصویر نافذ و برجسته

برای اینکه نظر مخاطب را از مسافت زیاد جلب کنید و به پوسترتان یک ظاهر تمیز و یکپارچه بدهید، بهترین راه‌حل انتخاب یک تصویر جذاب و گیراست. بهترین طراحی‌های پوستر از تصاویر ساده‌ای که به راحتی قابل‌ تشخیص هستند، استفاده‌می‌کنند مانند یک بطری، یک تصویر بسته چهره یا یک شکل هندسی ساده.

 

poster printingچاپ پوستر

تضاد قوی

همه چیز در طراحی پوستر افراطی است، رنگ‌های روشن، تایپ قوی و تضادهای برجسته که ممکن است به نظر بیش از حد افراطی باشد اما از فاصله دور به خوبی کار می‌کند.
 

poster printingچاپ پوستر

استفاده از فضای منفی

ایجاد فضای منفی در طراحی پوستر بسیار مهم است، چون فضای منفی در پوستر تاثیر بصری ایجاد می‌کند و پوستر از راه دور قابل خواندن می‌شود. اگر متن و عکس‌ها خیلی نزدیک به هم قرار گیرند بی‌نظمی و هرج‌و‌مرج ایجاد می‌شود، در حالیکه یک فضای منفی در پوستر می‌تواند پیام شما را برجسته کند. مکان‌های استراتژیک در پوستر برای ایجاد فضای منفی به هدف شما بستگی دارد. برای افزایش تاکید می توانید فضای منفی را در اطراف طرح مرکزی پوستر بگنجانید. برای ایجاد یک نگاه مشخص و دقیق، آن را در اطراف حاشیه‌های داخلی و برای راحت خوانده‌شدن از راه دور، فضای منفی را در بین حروف و خطوط متن قرار دهید.

 

poster printingچاپ پوستر

فونت درشت

یک فونت برجسته با طرح قابل توجه انتخاب کنید و از آن به عنوان لحن و سبک رویدادتان استفاده کنید. گاهی یک طرح فونت مناسب با یک رنگ پر انرژی همه آن چیزی است که شما نیاز دارید تا یک بیانیه تصویری قوی ایجاد کنید و پیامتان را منتشر کنید.

 

poster printingچاپ پوستر

زیبایی یکپارچه

مادامی‌که طراحی پوستر فرصتی است برای اینکه به کمک رنگ‌ها، فونت‌ها و تصاویر، پیام خود را فریاد بزنید، نکته بسیار مهم این است که باید در تمامیت پوستر یک ساختار زیبایی‌شناسی هماهنگ و یکپارچه وجود داشته باشد که هر جزء آن، المان‌های مهمی را که مدنظر شماست مدام تکرار ‌کند. این تکرارها کمک می‌کند که عناصر مختلف پوستر به هم متصل شوند و شما اطمینان حاصل کنید که پوستر نهایی با اهداف برندسازی شما هماهنگ است.
 

poster printingچاپ پوستر
 

اگر یک کسب‌وکار مدرن هستید و تصمیم دارید با چاپ پوستر فعالیت‌های بازاریابی و برندینگ خود را توسعه دهید، هادی‌چاپ خدمات مدرن چاپ پوستر را در بالاترین کیفیت و کوتاه‌ترین زمان ممکن به سازمان‌ها و کسب‌و‌کارهای کوچک و متوسط در سراسر ایران ارائه می‌دهد. در صورتی که مایل هستید درباره سایر توانمندی‌ها و خدمات هادی‌چاپ بدانید لطفا به قسمت‌های مربوطه در وبسایت موسسه هادی‌چاپ سر بزنید.
 

منابع

http://www.1print.net.au/blog/anatomy-of-a-poster/

http://www.creativebloq.com/art/art-negative-space-8133765

[:]

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*